Aktualności

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Czas na finał sądeckiej odsłony akcji „Śmieci skrzydeł nie mają”. W najbliższą niedzielę, 26 marca wspólnie z organizatorem akcji Dominik Dobrowolski przywiesimy kolejne eko tabliczki! Tym razem zawisną na schronisku Cyrla oraz przy ruinach zamku w Rytrze. Oczywiście dojdziemy do tych miejsc pieszo. Wycieczka startuje o godzinie 9.30 z Łomnicy – Zdrój, dlatego osoby zainteresowane udziałem w wędrówce prosimy o kontakt przez messengera i zapraszamy na parking w to miejsce

goo.gl/maps/pZ3skDpDyyvXXXyG9

Spacer potrwa około dwóch godzin. Gdy dojdziemy na miejsce, planujemy zjeść coś dobrego w schronisku, a potem zejść do ruin zamku w Rytrze. Tam czekać będą na nas samochody, które zabiorą nas z powrotem do Łomnicy. Gwarantujemy miłe towarzystwo, piękne widoki i udział w szczytnej akcji 😊

Akcja organizowana jest od 2018 roku przez Dominika Dobrowolskiego. Wspólnie z miłośnikami polskich gór wędruje On po szlakach i montuje w schroniskach eko tabliczki z symbolem akcji – orłem przednim. Dumny ptak przypomina turystom, że: „Śmieci skrzydeł nie mają!” i zachęca by znieść swoje odpady na dół, tam je posegregować i wrzucić do odpowiednich pojemników. Tabliczki edukacyjne można już spotkać w Karkonoszach, w Górach Suchych, w Beskidzie Śląskim, w Górach Stołowych, Rudawach Janowickich, Górach Izerskich i w Tatrach.

Pierwsze tabliczki w Beskidzie Sądeckim zawisły w ubiegłym roku w schroniskach na Hali Łabowskiej i Jaworzynie Krynickiej oraz budynkach PKL Jaworzyna Krynicka. Poniżej kilka zdjęć z naszej ubiegłorocznej wędrówki. Wówczas przeszliśmy 26 kilometrów 😊

Fot. Damian Radziak Elescir Fotografia
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Do zobaczenia!

A z czego wykonane są te tabliczki???

Do zobaczenia w niedzielę!

Moniczko znowu ratujesz świat przed zasypaniem śmieciami😊piękne podziękowania dla Ciebie i całej grupy uczestników😊

będziemy ...

View more comments

Przypominamy - jeszcze do końca tygodnia trwa zbiórka elektrośmieci w ramach akcji "Śmieci skrzydeł nie mają" 🙂

Zużyty sprzęt elektroniczny mieszkańcy całego regionu mogą przywozić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Starym Sączu przy ulicy Piaski. Elektro odpady trafią do utylizacji, a w zamian w Beskidzie Sądeckim pojawią się eko tabliczki z symbolem akcji – orłem przednim, który będzie apelował do turystów, by nie zostawiali śmieci w górach.

Tabliczki już w najbliższą niedzielę, 26 marca zawisną na Schronisku Cyrla, a także przy ruinach zamku w Rytrze dzięki pomocy Jan Kotarba - Wójt Gminy Rytro. Startujemy o godzinie 9:30 z Łomnicy – Zdrój. Osoby zainteresowane udziałem w wycieczce zapraszamy do kontaktu przez Messengera.

Organizatorem całego przedsięwzięcia jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, któremu pomagamy już drugi raz. W ubiegłym roku tabliczki pojawiły się w schroniskach na Jaworzynie Krynickiej oraz Hali Łabowskiej, a także budynkach PKL Jaworzyna Krynicka.

Za pomoc w organizacji sądeckiej odsłony akcji dziękujemy Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącza, który zgodził się na zbiórkę elektrośmieci w PSZOKu Gmina Stary Sącz.

Dziękujemy również firmie Asekol Love Recykling, która odbierze zebrane odpady.

Akcję wspiera również Koalicja Recyklinggorom #RecyklingGórom
... Zobacz więcejZobacz mniej

2 tygodni temu

Zbiórka elektrośmieci w ramach sądeckiej odsłony ogólnopolskiej akcji „Śmieci skrzydeł nie mają” została przedłużona do 24 marca.

Niepotrzebny i zepsuty sprzęt RTV i AGD mieszkańcy całego regionu mogą przywozić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Starym Sączu przy ulicy Piaski. Elektro odpady zostaną odpowiednio zutylizowane, a w zamian w schroniskach w naszym regionie pojawią się eko tabliczki z symbolem akcji – orłem przednim, który będzie zachęcał turystów, by znieść swoje śmieci na dół, tam je posegregować i wrzucić do odpowiednich pojemników. W marcu pomożemy przywiesić tabliczki organizatorowi całego przedsięwzięcia, którym jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. W ubiegłym roku tabliczki pojawiły się m.in. w schroniskach na Jaworzynie Krynickiej oraz Hali Łabowskiej.

Za pomoc w organizacji przedsięwzięcia dziękujemy Gminie Stary Sącz oraz Jackowi Lelkowi, Burmistrzowi Starego Sącza, który zgodził się na zbiórkę elektrośmieci w tamtejszym PSZOKu. Dziękujemy również firmie Asekol Love Recykling, która odbierze zebrane odpady. Akcję wspiera również Koalicja Recyklinggorom #RecyklingGóro
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zbiórka elektrośmieci w ramach sądeckiej odsłony ogólnopolskiej akcji „Śmieci skrzydeł nie mają” została przedłużona do 24 marca.
 
Niepotrzebny i zepsuty sprzęt RTV i AGD mieszkańcy całego regionu mogą przywozić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Starym Sączu przy ulicy Piaski. Elektro odpady zostaną odpowiednio zutylizowane, a w zamian w schroniskach w naszym regionie pojawią się eko tabliczki z symbolem akcji – orłem przednim, który będzie zachęcał turystów, by znieść swoje śmieci na dół, tam je posegregować i wrzucić do odpowiednich pojemników. W marcu pomożemy przywiesić tabliczki organizatorowi całego przedsięwzięcia, którym jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. W ubiegłym roku tabliczki pojawiły się m.in. w schroniskach na Jaworzynie Krynickiej oraz Hali Łabowskiej. 

Za pomoc w organizacji przedsięwzięcia dziękujemy Gminie Stary Sącz oraz Jackowi Lelkowi, Burmistrzowi Starego Sącza, który zgodził się na zbiórkę elektrośmieci w tamtejszym PSZOKu. Dziękujemy również firmie Asekol Love Recykling, która odbierze zebrane odpady. Akcję wspiera również Koalicja Recyklinggorom #RecyklingGóromImage attachment
4 tygodni temu

Podczas uroczystej gali podsumowującej akcję „Dbam o Sądeckie 2022”, która odbyła się 26 lutego w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu wręczyliśmy podziękowania osobom, które wsparły nas w organizacji wycieczek, a także wręczyliśmy tytuły „Przyjaciel Stowarzyszenia Nowe Kierunki”.

W tym roku tytuł otrzymali:
Iwona Romaniak, Prezes Fundacja Bratnia Dusza, która pomaga nam w organizacji akcji charytatywnych.

Robert Ślusarek, dyrektora Muzeum Okręgowe w Nowym Sąc za pomoc w organizacji wydarzeń kulturalnych m.in. Jarmarku Bożonarodzeniowego przy Szkole Podstawowej numer 1 w Nowym Sączu.

Tadeusza Frączek, prezesa Spółka Sądeckie Wodoci, który wspiera nasze wszystkie inicjatywy prospołeczne i proekologiczne.

Gościem specjalnym gali był Poseł na Sejm Patryk Wicher.

Dziękujemy za wsparcie 🙂
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Cudowny wieczór...

🥇🥇🥇

4 tygodni temu

27 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Organizacji Pozarządowych. To szczególne święto celebrowaliśmy dzień wcześniej 🙂 W Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu zorganizowaliśmy galą podsumowującą akcję „Dbam o Sądeckie 2022”. To akcja, którą przez ostatnie dwa lata realizowaliśmy pod skrzydłami Fundacji Nowe Kierunki dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Nowosądeckiego z konkursu „Kocham Sądeckie”. Dziękujemy za współpracę zarządowi Fundacji. Teraz jednak jako autorzy projektu kontynuować będziemy akcję już jako Stowarzyszenie, a przypomnijmy, akcja polega na wspólnych wędrówkach oraz sprzątaniu szlaków turystycznych i brzegów rzek na terenie Powiatu Nowosądeckiego. Do tej pory odbyliśmy 18 wycieczek, w których wzięło udział ponad 600 osób i które łącznie zebrały ponad 300 worków śmieci 💪

W pierwszej kolejności podczas gali obejrzeliśmy na dużym ekranie filmowe wspominania z wiosennych i jesiennych wędrówek w 2022 roku oraz wręczyliśmy podziękowania za pomoc w organizacji akcji. Otrzymali je:

Marek Kwiatkowski, Starosta Nowosądecki, który był reprezentowany przez Edwarda Ciągło, Członka Zarządu Powiatu Nowosądeckiego

Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącza

Dariusz Chorużyk Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój Dariusz Chorużyk Burmistrz

Piotr Ryba Burmistrz Miasta i Gminy Krynica-Zdrój

Leszek Skowron Wójt Gmina Korzenna

Jan Dziedzina Wójt Gmina Łącko, który był reprezentowany przez Wojciecha Jamro, Sekretarza Gminy

Andrzej Romanek Wójt Gminy Łososina - Dolna

Jacek Migacz - Wójt Gminy Grybów

Marcin Krzemiński, prezes spółki Uzdrowisko Krynica – Żegiestów

Jan Kumorek, Prezes Spółdzielni Pracy Piwniczanka

Marek Kroczek, z-ca Dyrektora Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego Popradzki Park Krajobrazowy

Monika Ledniowska, Specjalistka ds. Projektów w Popradzkim Parku Krajobrazowym

Rafał Tokarz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącz

Jerzy Pustułka, Specjalista Służby Leśnej ds. Ochrony Przyrody i Edukacji w Nadleśnictwie Stary Sącz

Andrzej Poręba, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w gminie Grybów

Bernardyna i Janusz Kieblesz, właściciele Janusz Benia Kieblesz Ubabcimilipl

Joanna Chmielowska, z Kolei Linowo – Terenowej Góra Parkowa

Tomasz Pasieka, z Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka

Daniel Lisak, z Ośrodka Narciarskiego Słotwiny Arena

Przemysław Maślanka, PMP Style Sp Z o.o.

Zofia Wcisło, Prezes Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Gniazdo"

Joanna Homocnik, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Gniazdo w Starym Sączu

Maria Kulig, Prezes Stowarzyszenie "Nasz Dom"

W sposób szczególny podziękowaliśmy także najmłodszym uczestnikom wycieczek, które otrzymały słodkie prezenty z Muzeum Lizaka z Jasła 🙂 Dziękujemy za wsparcie 🙂

Galę poprowadzili nasza przewodnik Zuzanna Długosz, czyli Baba z gór oraz Bartosz Niemiec, inicjator akcji.

Jeśli pogada dopisze, to kolejną edycję akcji „Dbam o Sądeckie” rozpoczniemy w kwietniu. Wiosną zamierzamy posprzątać:
- niebieski szlak z Łomnicy – Zdrój na Halę Łabowską (gmina Piwniczna – Zdój i gmina Łabowa)
- fragment niebieskiego szlaku z Powroźnika na szczyt Garby, a następnie fragment żółtego szlaku na Malnik (gmina
Muszyna)
- niebieski szlak z Cisowego Działu na szczyt góry Modyń (gmina Łącko)
- ścieżkę przyrodniczą Rezerwat Diable Skały w Bukowcu (gmina Korzenna)

Dziękujemy Wszystkim osobom za pomoc, ogromne wsparcie i miłe słowa, które dodają nam motywacji do działania 💪 Dziękujemy również wszystkim gościom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i przybyli na galę 🙂
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Piękna sprawa i piękna impreza. Dziękuję za wszystkie dobrodziejstwa i możliwość udziału w akcji. Jestem osobiście i jako prezes Gniazda zainteresowana dalszymi proekologicznymi działaniami.

To był cudowny wieczór!

To było piękne wydarzenie 🥰chwilami łezka się w oku zakręciła 😊te wszystkie wyprawy kosztowały nas sporo zaangażowania i wysiłku lecz było warto♥️

Gratulacje i podziekiwania za super akcje.

Brawo

Piękny wieczór i tak wiele dobrych ludzi wokół! 😘 Gratuluję!

Brawo!

Piękne ,wzruszające chwile🥰 ,warto było przyjść i przeżywać na nowo z innej perspektywy,już nie mogę się doczekać kolejnej edycji 😉do zobaczenia na szlaku 💪

Monika S gratuluję udziału w potrzebnej społecznej, proekologicznej inicjatywie❤dzięki Takim jak Ty osobom świat staje się pięknym ❤dziękujemy

Bartosz Niemiec - serdecznie dziękuję za zaufanie!

View more comments

1 miesiąc temu

Ogólnopolska akcja „Śmieci skrzydeł nie mają” po raz drugi zawita do Beskidu Sądeckiego 😀🦅🏞

W kolejnych sądeckich schroniskach pojawią się tabliczki z symbolem akcji – orłem przednim, który będzie zachęcał turystów, by znieść swoje śmieci na dół, tam je posegregować i wrzucić do odpowiednich pojemników. W marcu pomożemy przywiesić tabliczki organizatorowi całego przedsięwzięcia, którym jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. Akcję poprzedzi zbiórka elektrośmieci. Niepotrzebny i zepsuty sprzęt RTV i AGD mieszkańcy całego regionu mogą przywozić od 13 lutego do 10 marca do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Starym Sączu przy ulicy Piaski. Elektro odpady zostaną odpowiednio zutylizowane, a w zamian w schroniskach pojawią się eko tabliczki. UWAGA - PSZOK w Starym Sączu otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00 i w sobotę od 8:30 do 13:30.

Za pomoc w organizacji przedsięwzięcia dziękujemy Gmina Stary Sąc oraz Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącz, który zgodził się na zbiórkę elektrośmieci w tamtejszym PSZOKu. Dziękujemy również firmie Asekol Love Recykling, która odbierze zebrane odpady. Akcję wspiera również Koalicja Recyklinggorom #RecyklingGóro
... Zobacz więcejZobacz mniej

Ogólnopolska akcja „Śmieci skrzydeł nie mają” po raz drugi zawita do Beskidu Sądeckiego 😀🦅🏞

W kolejnych sądeckich schroniskach pojawią się tabliczki z symbolem akcji – orłem przednim, który będzie zachęcał turystów, by znieść swoje śmieci na dół, tam je posegregować i wrzucić do odpowiednich pojemników. W marcu pomożemy przywiesić tabliczki organizatorowi całego przedsięwzięcia, którym jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. Akcję poprzedzi zbiórka elektrośmieci. Niepotrzebny i zepsuty sprzęt RTV i AGD mieszkańcy całego regionu mogą przywozić od 13 lutego do 10 marca do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Starym Sączu przy ulicy Piaski. Elektro odpady zostaną odpowiednio zutylizowane, a w zamian w schroniskach pojawią się eko tabliczki. UWAGA - PSZOK w Starym Sączu otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00 i w sobotę od 8:30 do 13:30.

Za pomoc w organizacji przedsięwzięcia dziękujemy Gmina Stary Sącz oraz Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącza, który zgodził się na zbiórkę elektrośmieci w tamtejszym PSZOKu. Dziękujemy również firmie Asekol Love Recykling, która odbierze zebrane odpady. Akcję wspiera również Koalicja Recyklinggorom #RecyklingGóromImage attachment

Komentuj na Facebook

Miło będzie znów z ekipą Wyznaczamy Nowe Kierunki wyruszyć na szlaki! Pozdrawiam Dominik Dobrowolski

Super 💪🥰

Brawo 👏👏👏

Super👏👏👏🥇🥇🥇

👍

View more comments

3 miesięcy temu

... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Zdrowych i wesołych Świąt 🙂

Wesołych Świąt🎄🎄🎄 Życzę wam wszystkim wszystkiego dobrego na święta, a na przyszły rok jeszcze więcej udanych i zakończonych projektów, które macie w planie do zrealizowania🎄🎄

Zdrowych spokojnych wesołych Świąt.

Zdrowych wesołych świąt

Najlepszych świąt. Niech Przyjaciel narodzi się Wam w sercach na nowo!!!

Wesołych Świąt 🙂

View more comments

3 miesięcy temu

Zima zaskoczyła nie tylko drogowców, ale również nas 😊 Ze względu na spore nocne opady śniegu zmuszeni byliśmy nieco ograniczyć ilość stoisk podczas III dnia Jarmarku Bożonarodzeniowego, ale na scenie wystąpili wszyscy zaplanowani artyści. Dziękujemy, że byliście z nami 😊

Przez trzy dni spotykaliśmy się na placu przy Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu i w pięknej scenerii wspólnie przygotowywaliśmy się do zbliżających Świąt Bożego Narodzenia. Dzieliliśmy się radością, uśmiechem i życzliwością, a przy tym dobrze się bawiliśmy przy dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd oraz pastorałek. W ostatni dzień kiermaszu spotkaliśmy się o godzinie 13:00. Tuż po rozpoczęciu na scenie pojawiła się Schola Dzieci Bożych św.Kazimierz Nowy Sącz. Później sceną zawładnęli artyści z Teatrzyku Integracyjnego Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Gniazdo" ze Starego Sącza. Zdolni artyści przygotowali w tym roku własną, przepiękną interpretację „Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickens’a. Następnie zaprezentowały się zespoły Pomponiki i Pompon Team z Pałac Młodzieży w Nowym Sączu i z Panią Instruktor Dorota Gwiżdż uczyli uczestników jarmarku sylwestrowych układów tanecznych. Na finał wystąpił Zespół Muzyczny Veritas. Niestety ze względów bezpieczeństwa musieliśmy zamknąć niektóre stoiska. Dziś ręcznie wykonane ozdoby choinkowe oraz stroiki sprzedawali uczniowie „Jedynki” wspólnie z rodzicami, a wolontariusze naszej grupy Monika Sadłoń Joanna Leśniak Honorata Kruczek serwowały pyszne świąteczne ciasta. Były z nami również Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ptaszkowej. Jarmark uroczyście został zamknięty przez Marcina Strakosza, wicedyrektora Szkoły Podstawowej numer 1.
Dziękujemy wszystkim za obecność ❤️

Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i dyrekcji „Jedynki” za ich bezinteresowną i pełną zapału pomoc w organizacji jarmarku. Dziękujemy wszystkim wystawcom, a także wolontariuszom za kolejną społeczną pracę dla wspólnego dobra 😁

Za pomoc w organizacji Jarmarku serdecznie dziękujemy
Panu Leszek Skowron, Wójt Gmina Korzenna
Panu Tadeuszowi Frączkowi, Prezesowi Spółka Sądeckie Wodociągi
Firmie Wektor z Nowego Sącza
Panu Robert Ślusarek, Dyrektor Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Fot. Damian Radziak - Elescir Fotografia
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Dziękuję za zapraszenie w imieniu swoim i moich dziewczynek. Cudowna inicjatywa i atmosfera. Inni powinni brać przykład, jak cudownie można wspólnie, niemal rodzinnie, przygotowywać się do Świąt tworząc tą niepowtarzalną aurę z odrobiną magii. Gratulacje i wszystkiego dobrego na Święta. 🥰

Pomimo iż zima przeszkodziła nam dzisiaj troszeczkę było cudownie ,prawdziwie świąteczna atmosfera 🥰

Pięknie było. Dziękuję za zaproszenie I miłe przyjęcie I prezenty a członkom i kadrze Tratrzyku Intrgracyjnego Gniazda w którym uczestniczą podopieczni, młodzież z LO Niepublicznej SP, SP nr 2 ze St.Sacza i studentka Akademii z N.Sącza , za obecność I radzenie sobie.

Było przepięknie ❤️ cudowna impreza, cudowni ludzie i wspaniała atmosfera!

Cudowne wydarzenie 🤗dziękujemy 🥰

Bałwanki są cudowne 🥰

❤️❤️❤️

View more comments

3 miesięcy temu

Świąteczna atmosfera na dobre zagościła w Nowym Sączu. W II dzień Jarmarku Bożonarodzeniowego, który po raz drugi organizujemy wspólnie ze Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu bawiliśmy się w pięknej scenerii od godziny 16:00, aż do 19:00. Jutro kolejna dawka świątecznych atrakcji. Zapraszamy wszystkich na podwórko „Jedynki” od godziny 13:00😊

II dzień jarmarku został oficjalnie otwarty przez dyrektor szkoły Jolantą Bodziony i naszego wolontariusza Bartosza Niemca. Następnie scenę przejęli nauczyciele i rodzice uczniów, którzy wystąpili w mikołajkowym przedstawieniu "Ratujemy Święta". Później wystąpili uczniowie klas:
- zerówki, pod opieką wychowawczyni Agnieszka Kogut
- 1A, pod opieką wychowawczyni Alicji Basiagi
- 3A, pod opieką wychowawczyni Małgorzata Noworyta,
- 4A, pod opieką wychowawczyni Doroty Nowak,
- 5B, pod opieką wychowawczyni Krystyny Zoń,
- 5A, pod opieką wychowawczyni Agaty Gajkowskiej.

W II dniu Jarmarku odwiedziła nas również Schola Dzieci Bożych św.Kazimierz Nowy Sącz., a także młode i utalentowane tancerki z Szkoła Tańca Adelante Nowy Sącz.

Spacerując po placu szkoły, można było zaopatrzyć się w żywe choinki, które przywieźli leśnicy z Nadleśnictwo Nawojowa, Lasy Państwowe. Ozdoby choinkowe sprzedawali rodzice uczniów „Jedynki”, a ciepłe dania serwowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ptaszkowej i z Janczowej. Na stoisku naszych wolontariuszy można była kupić pyszne ciasteczka oraz ozdoby, które dziś sprzedawali Joanna Leśniak, Agnieszka Krerowicz, Magdalena Matusik, Monika Sadłoń, Justyna Szczypuła i Michał Ryznar.

Kolejny dzień byli z nami również Pan Zdrówko, czyli Pawel Zychowski z przyprawami oraz kawami i herbatami z całego świata, a także artystka ludowa Małgorzata Polańska-Kubiak. Piękne ręcznie wykonane ozdoby sprzedawała Dorota Gwiżdż Sądecka Skrzyneczka oraz rodzice uczniów "Jedynki".

W niedzielę ostatni dzień Jarmarku Świątecznego. Bawcie się razem z nami od godziny 13:00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Nowego Sącza oraz okolic

Fot. Damian Radziak - Elescir Fotografia

Za pomoc w organizacji Jarmarku serdecznie dziękujemy
Panu Leszek Skowron, Wójt Gmina Korzenna
Panu Tadeuszowi Frączkowi, Prezesowi Spółka Sądeckie Wodociągi
Firmie Wektor z Nowego Sącza
Panu Robert Ślusarek, Dyrektor Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Było cudownie 🥰🌲

Fantastyczne zdjęcia 🧑‍🎄🎄😘

Brawo organizatorzy. To piękna tradycja. Szacunek dla pracy wszystkich zaangażowanych Nauczycieli, Rodziców ,Dzieci i Fundacji Nowe Kierunki.

3 miesięcy temu

Na scenie wystąpili przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego numer 4, a na stoiskach królowały świąteczne specjały i tradycyjne ozdoby choinkowe 😁🎄 Za nami I dzień Jarmarku Świątecznego, który po raz drugi organizujemy wspólnie ze Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sąc. W sobotę kontynuujemy Jarmark. Starujemy o 16:00. Przybywajcie!!!

Jarmark oficjalnie otworzył tuż po godzinie 16:00 Krzysztof Głuc, Przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza wraz z Jolantą Bodziony, Dyrektor Zespołu oraz Anitą Zontek, Przewodnicząca Rady Rodziców, a zarazem naszą wolontariuszką. Później sceną zawładnęli uczniowie placówki. W pierwszej kolejności zaprezentowali się przedszkolaki z grupy średniaków i starszaków, które są pod opieką Eweliny Kalicieckiej i Katarzyny Sromek, a także Agnieszki Wańczyk i Anny Sobczyk. Następnie wystąpili uczniowie klas:
1B, pod opieką wychowawczyni Renaty Piątkowskiej,
2A, pod opieką wychowawczyni Katarzyny Ciaputy,
2B, pod opieką wychowawczyni Dominiki Ratyńskiej,
3A, pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Noworyty,
3B, pod opieką wychowawczyni Ingi Wygody,
6A, pod opieką wychowawczyni Joanny Głuc.

Nasz jarmark odwiedził też Święty Mikołaj, z którym dzieci mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia. Natomiast na stoiskach można było kupić tradycyjne ozdoby choinkowe i stroiki, które wykonali uczniowie placówki z rodzicami i nauczycielami. Dania na ciepło serwowały Panie z Koła Gospodyń Wojskich z Ptaszkowej.
Odwiedzając stoisko naszej Grupy można było zakupić od wolontariuszy Monika Sadło, Joanna Leśnia, Justyna Szczypuł i Michał Ryznar ciasta oraz pierniczki. Pan Zdrówk, czyli Pawel Zychowski przywiózł przyprawy z całego świata oraz aromatyczne kawy i herbaty, a leśnicy z Nadleśnictwo Nawojowa, Lasy Państwo żywe choinki. Były z nami także artystki ludowe Małgorzata Polańska-Kubiak i Marcelina Kubiak, które prezentowały tradycyjne rękawice furmańskie, a na stoisku Sądecka Skrzyneczk można było zakupić nietuzinkowe świąteczne prezenty. Dziś odwiedziła nas również Baba z gó, czyli Zuzanna Długos, która zaprosiła dzieci na warsztaty lukrowania pierniczków 😊

Fot. Damian Radziak, Elescir Fotografia

Za pomoc w organizacji Jarmarku serdecznie dziękujemy
Panu Leszek Skowron Wójt Gmina Korzenna
Panu Tadeuszowi Frączkowi, Prezesowi Spółka Sądeckie Wodoci
Firmie Wektor
Panu Robert Ślusarek, Dyrektor Muzeum Okręgowe w Nowym Sąc
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Proszę o uzupełnienie. Klasa " I b " też występowała! Mało tego, dzieci pięknie śpiewały bez podkładu muzycznego, bo akurat dla nich przestało wszystko działać. A dzieciom, Pani Wychowawczyni, Rodzicom i Babciom przykro, że ich pominęliście🥺🥺🥺

I rękawice furmańskie były !?

Mam nadzieję, że będą powtórki i uda mi się przyjść! 🥰 Tylko z tego co wiem klasa 1b chyba też występowała i śpiewała kolędy 🤔

4 miesięcy temu

To już jutro!! Serdecznie zapraszamy wszystkich na Jarmark Bożonarodzeniowy, który po raz drugi organizujemy wspólnie ze Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sąc ‼️ Będzie dużo smakołyków, dzięki Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Ptaszkowej. Będzie też mnóstwo pomysłów na świąteczne prezenty m.in. zestawy z aromatyczną kawą, czy herbatą z różnych zakątków Świata, będzie można kupić od Pan Zdrówk. Karolina Średnicka na swoim stoisku zaoferuje uczestnikom Jarmarku zestawy kosmetyków. Odwiedzi nas również Sądecka Skrzyneczk ze swoimi nietuzinkowymi wyrobami.

Nie bójcie się pogody!! Przybywajcie!! W piątek i sobotę bawimy się od 16:00, a w niedzielę od 13:00. 🙂
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Będzie suuuuper

Już się cieszę!

Super, do zobaczenia jutro 😍

4 miesięcy temu

Jak tka się rękawice furmańskie, dlaczego są wyjątkowo ciepłe i nie przemakają? Tego będzie można się dowiedzieć podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, który po raz drugi organizujemy wspólnie ze Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sąc. Odpowiedzi udzielać będzie znana artystka ludowa Małgorzata Polańska-Kubiak i jej córka Marcelina Kubiak 🙂

Natomiast Baba z gó, czyli Zuzanna Długos zaprasza w piątek, 9 grudnia na warsztaty lukrowania pierniczków 🙂 Przed rokiem zajęcia były oblegane przez dzieci i w tym roku pewnie będzie podobnie 😊 Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy 9, 10 i 11 grudnia 😊
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

zróbcie lepiej ubranko dla Jezuska

Pokaż więcej...