Aktualności

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Kolejny projekt zrealizowany 🙂 Dziękujemy za współpracę Fundacja Castorama ... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Brawa dla ekipy 👏👏👏

To się nazywa prawdziwa pomoc potrzebującym 👏

2 tygodni temu

Wspólnie z Zarządem Osiedle Nawojowska zapraszamy na Festyn "SPOTKAJMY SIĘ RAZEM" już w najbliższą sobotę, 16 września 🙂Pokazy SURWIWALOWE, ratownictwa medycznego i strażackie, a także prezentacje zabytkowych pojazdów. To tylko niektóre atrakcje Festynu Osiedlowego „SPOTKAJMY SIĘ RAZEM”, na jaki zapraszamy już 16 września. Impreza połączona będzie z wieczorkiem tanecznym z Centrum Tańca AdeeM.

Zabawę rozpoczniemy o godzinie 15:00 na miejskim placu zbaw na Nowej Kolonii. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci – będzie dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, czy warsztaty plastyczne. Będą także do wygrania atrakcyjne nagrody m.in. bilety do kina Sokół w Nowym Sączu, wejściówki na Ściankę Wspinaczkową Bulder Zone, czy do Sali Zabaw Nibylandia. Dla uczestników zabawy przygotowaliśmy także darmowe degustacje. Festyn odwiedzi również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Łabowa, która zaprezentuje swój sprzęt i pokazy ratownictwa. Obozowisko rozbiją także działacze Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu z Grupy Podhale oraz zaprzyjaźniona grupa harcerzy. Swoje stoisko będą miały także Panie ze Stowarzyszanie Walki z rakiem piersi „Europa Donna”, a od 19 zaplanowaliśmy potańcówkę pod gwiazdami z Centrum Tańca ADeeM.

UWAGA – będzie także konkurs dla dorosłych – dzięki współpracy z salonami Renault Auto Spektrum do wygrania będzie na weekend samochód Renault Arkana z pełnym bakiem!
... Zobacz więcejZobacz mniej

Wspólnie z Zarządem Osiedle Nawojowska zapraszamy na Festyn SPOTKAJMY SIĘ RAZEM już w najbliższą sobotę, 16 września :)
3 tygodni temu

Pełną parą przebiegają prace w Domu Dziecka w Trzycierzu w Gmina Korzenna. Dzięki pieniądzom, jakie otrzymaliśmy z Fundacja Castorama, remontujemy dwie łazienki, z których korzystają podopieczni placówki.

Łazienki były w opłakanym stanie. Przez ostatnie lata wykonywano tam tylko doraźne prace. Na ścianach wisiały stare płytki, a dziewczęta i chłopcy musieli korzystać ze zniszczonej wanny i kabiny prysznicowej. Dzięki remontowi łazienki zmieniają się nie do poznania. Ze ścian i podłóg zniknęły już stare kafelki. Pojawiają się natomiast nowe płytki, a wkrótce będą także nowe drzwi, kabiny prysznicowe oraz muszle i meble. Odnowiony zostanie także sufit. Łazienki będą też nieco przestronniejsze dzięki drobnej przebudowie.

Trzymajcie kciuki. Nasza ekipa remontowa ma zakończyć prace jeszcze w tym miesiącu.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Brawo💪 będzie pięknie 😊

👍👍👍👍👍

2 miesięcy temu

Podopieczni Domu Dziecka w Trzycierzu w Gmina Korzenna będą mieli lepsze warunki. Rozpoczynamy remont dwóch zniszczonych łazienek w placówce. To dzięki wsparciu i współpracy z Fundacja Castorama 😁

W tej chwili łazienki są w opłakanym stanie, bo nie były remontowane od wielu lat. Wewnątrz są stare płytki, uszkodzona armatura, czy zardzewiała wanna i zniszczona kabina prysznicowa oraz muszle klozetowe. Łazienki są też bardzo ciasne, a korzystają z nich zarówno dziewczęta, jak i chłopcy.

Po zapoznaniu się sytuacją Domu Dziecka, który jest oddziałem Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej z Nowy Sąc, postanowiliśmy pomóc. Po dotację na ten cel wystąpiliśmy do Fundacji Castorama. Po wypełnieniu obszernego wniosku i przygotowaniu kosztorysu, a następnie złożeniu dokumentów, po kilku tygodniach nadeszła pozytywna odpowiedź 😃 Otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 42 tysięcy 185 złotych, które w całości przeznaczamy na remont łazienek 💪

Zmiany będą duże i łazienki już nie będą wyglądały, jak z czasów PRL. W planach jest rozbiórka ścian i połączenie łazienek z dotychczasowym pomieszczeniem, gdzie stała pralka. Dzięki temu łazienki zyskają większą powierzchnię i będą bardziej komfortowe dla dzieci i młodzieży. Ze ścian i podłóg znikną stare kafelki. Pojawią się nowe płytki, drzwi, kabiny prysznicowe oraz muszle i meble. Odnowiony zostanie także sufit.

Trzymajcie kciuki. Ekipa remontowa jest już zamówiona i z „kopyta” ruszamy z remontem 😉
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Brawo 👏

Super wiadomość ❤️

Cieszymy się, że możemy pomagać <3

2 miesięcy temu

Kontynuujemy projekt „Zatrzymaj wodę, dbaj o środowisko”. W maju w ramach działania „Jestem na pTAK” zorganizowaliśmy warsztaty z budowania domków lęgowych dla ptaków oraz zamontowaliśmy w Parku Miejskim w Starym Sączu ozdobne domki dla ptaków. Teraz przyszedł czas na działanie „Woda nasz skarb” i przekazaliśmy do Domu Dziecka w Trzycieżu w Gmina Korzenna oraz Domu Pomocy Społecznej w Białej Niżej w Gmina Grybó zbiorniki na deszczówkę. W obu placówkach odbyły się również eko warsztaty 🙂 💪 🌳

Coraz częściej odczuwamy negatywne skutki suszy, która od kilku lat dotyka cały kraj. W zabetonowanych miastach aż do 90 procent spadającej w czasie opadów deszczu wody spływa kanalizacją do rzek. Można ją zbierać i wykorzystywać z korzyścią dla siebie oraz środowiska. Deszczówka może posłużyć nam do podlewania trawników, nawadniania ogrodu oraz do mycia samochodów. I co ważne - deszczówka nic nie kosztuje. Zyskamy my oraz przyroda - zbieranie deszczówki to mała aktywność, która może znacząco przyczynić się do ochrony zasobów wodnych w naszym kraju.

Placówki otrzymały po dwa zbiorniki z zestawami do podłączenia do rynien oraz konewki dla podopiecznych do podlewania kwiatów i krzewów w swoich ogrodach. W trzyletniej historii projektu zakupionych zostało już 16 zbiorników na deszczówkę o pojemności 260 litrów 🙂

W ramach tego działania wyposażyliśmy placówki także w kosze do segregacji śmieci. Bardzo nam zależy na promocji segregacji, bo dzięki temu nasze śmieci mają szansę zyskać drugie życie, a nie jest to bez znaczenia dla naszej planety. Więcej przerobionych śmieci to mniej śmieci pozostawionych następnym pokoleniom, a większy przerób odpadów to także mniejsze zużywanie się surowców i zasobów naturalnych. Dobrym przykładem jest tutaj papier, którego tona wymaga ścięcia 17 drzew.

Zadanie „Zatrzymaj wodę, dbaj o środowisko” realizowane jest w ramach konkurs „EKO Sądeckie” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego. Patronat honorowy nad akcją objął Marek Kwiatkowski – Starosta Nowosądecki.

Przed nami jeszcze jedno działania w ramach projektu- „Akcja Jeż” odbędzie się jesienią i polegać będzie na warsztatach dla dzieci z budowy domków dla jeży, które zostaną zamontowane w parku otaczającym stację uzdatniania wody Spółka Sądeckie Wodoci Wodociągi w Świniarsku.

Starostwo Powiatowe w Nowym Sącz, Sądeckie zaprasz

Fot. Damian Radziak - Elescir Fotografia
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

🙂

Brawo 👏 💪 super inicjatywa ,oby więcej takich działań 😊

Super

Bardzo dobry pomysł!

View more comments

3 miesięcy temu

Będą chronić środowisko i zyskają pieniądze na własne potrzeby. Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Muszynie oraz młodzież z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej numer 3 w Trzycieżu mogą już w łatwy sposób zbierać plastikowe nakrętki. W ramach projektu „Sądeckie: kocham i pomagam 2023” obie placówki wyposażyliśmy w ozdobne pojemniki w kształcie serc, do których można wrzucać surowiec.

Założenie projektu jest bardzo proste – chodzi o promocję recyklingu. Nakrętki nie muszą bowiem trafiać na wysypisko śmieci, ponieważ w łatwy sposób można je przerobić na specjalny granulat. Z takiego surowca mogą później powstać np. doniczki, wiadra, rury PCV, czy łopaty. Oczywiście zarobione ze sprzedaży nakrętek pieniądze, placówki mogą przeznaczyć na własne cele, lub wesprzeć inne organizacje.

Dbajmy o środowisko, segregując śmieci! Pomagajmy innym i przyrodzie 🙂

Przekazanie metalowych pojemników odbyło się 29 maja 2023 roku. Pracownikom oraz podopiecznym obu placówek dziękujemy za gościnę ❤️

Zadanie „Sądeckie: kocham i pomagam” zostało zrealizowane w ramach konkursu „Kocham Sądeckie” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego. Dziękujemy za zaufanie oraz współpracę 🤝

Dziękujemy również wolontariuszom Stowarzyszenia – Honorata Kruczek, Damian Radziak i Bartosz Niemiec oraz Firmie Wektor z Nowego Sącza za pomoc w transporcie pojemników ❤️

Fot. Damian Radziak – Elescir Fotografia
... Zobacz więcejZobacz mniej

3 miesięcy temu

Zapraszamy na filmowe wspomnienie tegorocznej edycji akcji "Dbam o Sądeckie".

Akcja była realizowana w ramach projektu „Kocham Sądeckie” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego.

Patronat honorowy nad akcją objął Marek Kwiatkowski - Starosta Nowosądecki.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

3 miesięcy temu

To już ostatnie dni głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego! Dzięki Waszym głosom oddanym w poprzedniej edycji udało się w ubiegłym roku odnowić fragment parku przy szpitalu w Nowym Sączu. Jak wygląda ten teren, można zobaczyć na zdjęciach. Teraz walczymy o pieniądze na kontynuację prac oraz montaż fotowoltaiki dla szpitala.

Jeśli popierasz inicjatywę wejdź na BO.MALOPOSLKA.PL i zagłosuj na projekt z kodem zadania OGW20 i nazwie KIERUNEK: ZIELONA ENERGIA DLA SĄDECKIEGO SZPITALA.

Pamiętaj, że w tej edycji masz dwa głosy – dodatkowy głos możesz oddać na zadanie regionalne, a nasz pomysł zakłada uruchomienie wakacyjnej linii autobusu retro, łączącej Krynicę z Miasteczkiem Galicyjskim w Nowym Sączu.

Jeśli popierasz ten pomysł wejdź na BO.MALOPOSLKA.PL i zagłosuj na projekt z kodem zadania MPD17 i nazwie KIERUNEK: GALICYSJKIE PODRÓŻE W CZASIE.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej

wyznaczamynowekierunki.org/.../budzet.../

Dołącz do nas – RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Fot. Damian Radziak - Elescir Fotografia
... Zobacz więcejZobacz mniej

4 miesięcy temu

Jesteśmy już na półmetku głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego‼️ Jeśli nie oddałeś jeszcze swojego głosu, to zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami 🙂

W pierwszej kolejności chcemy kontynuować prace przy rewitalizacji parku przy sądeckim szpitalu, a także, aby placówka zyskała fotowoltaikę. Jeśli popierasz ten projekt, to głosuj na zadanie pod nazwą:

„Kierunek: zielona energia dla sądeckiego szpitala”

Jeśli pomysł zostanie poparty przez odpowiednią liczbę mieszkańców, wówczas Szpital Specjalistyczny w Nowym Sączu otrzyma 1 milion złotych na realizację projektu. Skorzystamy na tym wszyscy, ponieważ kolejny kawałek terenu przy szpitalu zostanie uporządkowany - miasto zyska nowy teren zielony, a pacjenci miejsce do odpoczynku.

Pamiętaj, że w tym roku masz dwa głosy! Możesz wesprzeć także nasz drugi pomysł pod tytułem:

„Kierunek: galicyjskie podróże w czasie”

Projekt zakłada uruchomienie wakacyjnej linii autobusu retro pomiędzy Krynicą, a Nowym Sączem. Autobus kursowałby w soboty i niedziele w lipcu oraz sierpniu 2024 roku pomiędzy uzdrowiskowym deptakiem, a Miasteczkiem Galicyjskim. Z przejazdu mogłyby korzystać osoby, które zakupią łączony bilet do Muzeum Nikifora w Krynicy, Miasteczka Galicyjskiego oraz skansenu w Nowym Sączu. Wierzymy, że będzie to wyjątkowa atrakcja dla turystów wypoczywających w Krynicy, jak również rodzin z dziećmi mieszkającymi w Nowym Sączu. Już sam przejazd autobusem retro będzie ciekawą przygodą, ale dodatkowo opiekę nad pasażerami będzie sprawował przewodnik, który opowie o historii naszego regionu. Wartość tego projektu to 100 tysięcy złotych.

Głosować może każdy mieszkaniec Małopolski, który ukończył 16. rok życia. Głosy można oddawać od 15 maja do 18 czerwca elektronicznie poprzez stronę internetową

bo.malopolska.pl/

lub na kartach do głosowania, które można pobrać z tej samej strony. Wypełnione karty należy wrzucić do specjalnych urn. Wykaz punktów znajduje się na w/w stronie.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej

wyznaczamynowekierunki.org/.../budzet.../

Dołącz do nas – RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!
... Zobacz więcejZobacz mniej

Jesteśmy już na półmetku głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego‼️ Jeśli nie oddałeś jeszcze swojego głosu, to zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami :) 

W pierwszej kolejności chcemy kontynuować prace przy rewitalizacji parku przy sądeckim szpitalu, a także, aby placówka zyskała fotowoltaikę. Jeśli popierasz ten projekt, to głosuj na zadanie pod nazwą:
  
„Kierunek: zielona energia dla sądeckiego szpitala”

Jeśli pomysł zostanie poparty przez odpowiednią liczbę mieszkańców, wówczas Szpital Specjalistyczny w Nowym Sączu otrzyma 1 milion złotych na realizację projektu. Skorzystamy na tym wszyscy, ponieważ kolejny kawałek terenu przy szpitalu zostanie uporządkowany - miasto zyska nowy teren zielony, a pacjenci miejsce do odpoczynku.

Pamiętaj, że w tym roku masz dwa głosy! Możesz wesprzeć także nasz drugi pomysł pod tytułem: 

„Kierunek: galicyjskie podróże w czasie”

Projekt zakłada uruchomienie wakacyjnej linii autobusu retro pomiędzy Krynicą, a Nowym Sączem. Autobus kursowałby w soboty i niedziele w lipcu oraz sierpniu 2024 roku pomiędzy uzdrowiskowym deptakiem, a Miasteczkiem Galicyjskim. Z przejazdu mogłyby korzystać osoby, które zakupią łączony bilet do Muzeum Nikifora w Krynicy, Miasteczka Galicyjskiego oraz skansenu w Nowym Sączu. Wierzymy, że będzie to wyjątkowa atrakcja dla turystów wypoczywających w Krynicy, jak również rodzin z dziećmi mieszkającymi w Nowym Sączu. Już sam przejazd autobusem retro będzie ciekawą przygodą, ale dodatkowo opiekę nad pasażerami będzie sprawował przewodnik, który opowie o historii naszego regionu. Wartość tego projektu to 100 tysięcy złotych.

Głosować może każdy mieszkaniec Małopolski, który ukończył 16. rok życia. Głosy można oddawać od 15 maja do 18 czerwca elektronicznie poprzez stronę internetową 

https://bo.malopolska.pl/ 

lub na kartach do głosowania, które można pobrać z tej samej strony. Wypełnione karty należy wrzucić do specjalnych urn. Wykaz punktów znajduje się na w/w stronie. 

Więcej informacji na naszej stronie internetowej

https://wyznaczamynowekierunki.org/.../budzet.../

Dołącz do nas – RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!Image attachment
4 miesięcy temu

Za nami wiosenna odsłona akcji „Dbam o Sądeckie 2023”. Czas na krótkie podsumowanie - w czterech wycieczkach wzięło udział blisko 300 uczestników, którzy razem pokonali ponad 30 kilometrów szlaków i zebrali 33 worki śmieci 😊

Akcja rozpoczęła się w niedzielę 16 kwietnia. Tego dnia odbył się spacer po ścieżce przyrodniczej w Rezerwacie Diable Skały w Bukowcu w gminie Korzenna. Trzy tygodnie później, 7 maja, posprzątaliśmy niebieski szlak z Łomnicy - Zdrój na Halę Łabowską w gminie Piwniczna – Zdrój. Kolejna wycieczka odbyła się 21 maja i wówczas spotkaliśmy się Muszynie, zwiedziliśmy centrum uzdrowiska, a następnie ruszyliśmy szlakiem przez Malnik do Powroźnika. Na finał zaplanowaliśmy wizytę na Górze Zakochanych, czyli sprzątanie niebieskiego szlaku z Cisowego Działu na Modyń w gminie Łącko. Na każdej wycieczce naszym przewodnikiem była niezastąpiona Zuzanna Długos, znana jako Baba z gó. Dziękujemy za opiekę ❤️

Wiosenna odsłona akcji „Dbam o Sądeckie 2023” była realizowana w ramach projektu „Kocham Sądeckie” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego. Patronat honorowy nad akcją objął Marek Kwiatkowski - Starosta Nowosądecki.

Starostwo Powiatowe w Nowym Sącz, Sądeckie zaprasz

Inicjatywę wsparli również sądeccy samorządowcy i ciepło nas przejęli:
Gmina Korzenna - Wójt Gminy Korzenna Leszek Skowro
Piwniczna - Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój Dariusz Chorużyk Burmist
Muszyna - Burmistrz Jan Golba
Gmina Łąc - Wójt Jan Dziedzina

Samorządowcy nie tylko odebrali zebrane przez uczestników akcji zebrane śmieci, ale także wręczyli im drobne upominki. Dziękujemy ❤️

Partnerami akcji była Naturalna Woda Mineralna Piwniczanka, która dostarczała wodę uczestnikom na każdą wycieczkę oraz firma PMP Style, która zapewniła worki na śmieci i rękawiczki. Dziękujemy za współpracę ❤️

Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie 🙂 Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz wolontariuszom naszego Stowarzyszenia 🫶❤️💪
... Zobacz więcejZobacz mniej

4 miesięcy temu

To był wymarzony finał wiosennej odsłony akcji „Dbam o Sądeckie 2023” 😍 Dopisała pogoda i piękne widoki, na trasie było mało śmieci, a przy grillu panowała rodzinna atmosfera 😊

W niedziele, 28 maja wybraliśmy z Cisowego Działu na Modyń. Posprzątaliśmy więc fragment niebieskiego szlaku, który prowadzi na słynną Górę Zakochanych. I to była nasza pierwsza wycieczka na terenie Beskidu Wyspowego i serdecznie pozdrawiamy akcję Odkryj Beskid Wyspowy 😉 W wycieczce wzięło udział ponad 30 osób i zebraliśmy 5 worków śmieci – było naprawdę czysto, choć szlak jest często odwiedzany przez turystów. Na szczycie podziwialiśmy piękne krajobrazy z wieży widokowej, a widać z niej Tatry, Gorce, Pieniny, Beskid Sądecki, jak również Beskid Wyspowy. Dostrzegliśmy też Babią Górę! Nacieszyliśmy oczy i później wróciliśmy na Cisowy Dział, gdzie dzięki uprzejmości Wspólnoty Słudzy Ducha Pocieszyciela, mogliśmy rozpalić ognisko na polanie i odpocząć po całej trasie 🙂

Tradycyjnie naszym przewodnikiem była Zuzanna Długos, czyli słynna Baba z gó, a wolontariusze przygotowali pyszne smakołyki dla wszystkich uczestników – dziękujemy Mieczysława Matras, Monika Sadło, Damian Radziak, Marek Krerowicz. Ogromne podziękowania kierujemy do Urząd Gmina Łąc oraz Wójta Jan Dziedzina, za pomoc w organizacji wyprawy oraz upominki dla wszystkich uczestników.

Przypominamy - akcja „Dbam o Sądeckie 2023” realizowana jest w ramach konkursu „Kocham Sądeckie” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego. Patronat honorowy nad akcją objął Marek Kwiatkowski - Starosta Nowosądecki.

Starostwo Powiatowe w Nowym Sącz. Sądeckie zaprasz

Partnerem akcji jest Naturalna Woda Mineralna Piwniczanka, która dostarcza wodę na każdą wycieczkę. Workami na śmieci i rękawicami wspiera nas firma PMP Style Sp z oo

Jesienną odsłonę akcji planujemy na przełomie września i października. Wkrótce szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej dbamosadeckie.pl/ #dbamosadeckie

Fot. Damian Radziak - Elescir Fotografia
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Piekna pogoda, cudne towarzystwo i wspolne ognisko na final=cudoniedziela. Do szybkiego zobaczenia!

Brawo 👏👏żałuję ,że tym razem nie mogłam być z Wami 🥺

Z Baba jest zawsze super 😉

Było cudownie 🥰ludzie cudowni,trasa przepiękna ♥️⛰️Dlaczego musi to być koniec jak my się dopiero rozkręcamy ☹️

Jak zawsze było super

Do zobaczenia na szlaku…🍀🍀🍀🍀

Brawo👏👏👏

View more comments

4 miesięcy temu

Czas na finał wiosennej odsłony akcji „Dbam o Sądeckie 2023”! W niedzielę, 28 maja zapraszamy na sprzątanie fragmentu niebieskiego szlaku z Cisowego Działu na Modyń – Górę Zakochanych ❤️

Modyń jest jednym z najwyższych szczytów w Beskidzie Wyspowym. Wznosi się na wysokość 1029 m. n.p.m. Przez długi czas ruch turystyczny na szlakach prowadzących na górę był znikomy. Wszystko zmieniło się po otwarciu wieży widokowej w sierpniu 2021 roku. Teraz to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów w Beskidzie Wyspowym. Wieża oferuje cudowne widoki na Tatry, Gorce, Pieniny, Beskid Sądecki, jak również na pozostałe szczyty Beskidu Wyspowego. Na szczyt prowadzi kilka szlaków. My przemierzymy najpopularniejszy i najłatwiejszy, który prowadzi na Modyń z Przełęczy Cisowy Dział. Zbiórkę zaplanowaliśmy o godzinie 9:30 na parkingu przy Krzyżu Milenijnym. Później wrócimy na to samo miejsce i udamy się na polanę przy Ośrodku Rekolekcyjnym Wspólnoty Słudzy Ducha Pocieszyciela, gdzie odbędzie się grill. Wycieczkę poprowadzi przewodnik Zuzanna Długos, znana jako Baba z gó.

Osoby zainteresowane udziałem w wycieczce zapraszamy do kontaktu przez nasz Facebookowy profil - wystarczy napisać do nas wiadomość. Zapewniamy dobry humor, worki na śmieci, rękawiczki, poczęstunek przy grillu i wodę mineralną od naszego partnera – wspiera nas Naturalna Woda Mineralna Piwniczanka. W akcji pomaga nam również firma PMP Style Sp z oo oraz Gmina Łąc z wójtem Janem Dziedziną na czele.

PAMIĘTAJ – idziemy w góry, zabierz dobre buty, kije trekkingowe i ubierz się na tzw. cebulkę. Wycieczka jest ubezpieczona. Zgłoszenia na wędrówkę przyjmowane są przez profil Stowarzyszenia na Facebook-u. Podczas wyprawy każdy z uczestników odpowiada za własne bezpieczeństwo i zgadza się na publikowanie wizerunku na zdjęciach w mediach społecznościowych.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej

dbamosadeckie.pl/ #dbamosadeckie

Zadanie realizowane jest w ramach konkurs „Kocham Sądeckie” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego. Patronat honorowy nad akcją objął Marek Kwiatkowski – Starosta Nowosądecki.

Starostwo Powiatowe w Nowym Sącz, Sądeckie zaprasz

Fot. Damian Radziak - Elescir Fotografia
... Zobacz więcejZobacz mniej

4 miesięcy temu

Nasza akcja "Jestem na pTAK" w ramach zadania "Zatrzymaj wodę, dbaj o środowisko" szerokim echem odbiła się w całej Polsce 🙂 Materiał o ozdobnych domkach dla ptaków, jakie zostały zamontowane podczas sobotnich (20 maja) warsztatów w Parku Miejskim w Starym Sączu, został dziś wyemitowany w Teleexpressie EXTRA 😁

Źródło: www.tvp.info/69598169/23052023-1715

Zadanie „Zatrzymaj wodę, dbaj o środowisko” realizowane jest w ramach konkurs „EKO Sądeckie” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego. Patronat honorowy nad akcją objął Marek Kwiatkowski – Starosta Nowosądecki.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Widziałam

Gratuluję!

Gratuluję inicjatywy Bartosz Niemiec 👏

👏🔥💓💖

View more comments

4 miesięcy temu

Ozdobne domki dla ptaków zawisły na drzewach w Parku Miejskim w Starym Sączu‼️ Pięć kolorowych budek ma nie tylko stanowić gniazda dla sikorek, kowalików, czy wróbli,🐦ale także cieszyć oko spacerowiczów i przypominać o roli ptaków żyjących w miastach. 😊

W sobotę, 20 maja w ramach naszego projektu „Zatrzymaj wodę, dbaj o środowisko” w Parku Miejskim w Starym Sączu odbyły się warsztaty pod hasłem „Jestem na pTAK”. Zajęcia na nasze zaproszenie poprowadziły edukatorki Anna Świsterska i Beata Jalewska z Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopols. Uczestnicy nauczyli się budowania budek lęgowych i dowiedzieli się, że najlepiej montować je na wysokości około trzech metrów. Ważne jest też to, aby budki nie były wystawione na działanie silnego światła słonecznego, ponieważ podczas upałów może to doprowadzić do śmierci piskląt z przegrzania. Dlatego preferowane kierunki wieszania budek to południowy wschód, północny zachód i północ.

Prowadzące zajęcie podkreślały także, że musimy dbać o ptaki, ponieważ pomagają walczyć z uciążliwymi owadami np. komarami, a odżywiając się resztkami jedzenia, spełniają ważną funkcję sanitarną w mieście. Poza tym ptaki umilają życie w miejskiej dżungli i ich śpiew towarzyszy nam w wiosenne oraz letnie poranki.

Po zajęciach dzięki pomocy strażaków z OSP w Starym Sączu zamontowaliśmy pięć ozdobnych domków dla ptaków, które zostały przygotowane przez rękodzielników specjalnie na tę okazję. Mamy nadzieję, że domki spodobają się ptakom i będą im długo służyć, a u spacerowiczów będą wywoływać uśmiech na twarzy. 😁

Zadanie „Zatrzymaj wodę, dbaj o środowisko” realizowane jest w ramach konkurs „EKO Sądeckie” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego. Patronat honorowy nad akcją objął Marek Kwiatkowski – Starosta Nowosądecki.

Inicjatywę wsparło także: Gmina Stary Sąc na czele z Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącz, Popradzki Park Krajobrazowy, Nadleśnictwo Stary Sącz, Naturalna Woda Mineralna Piwniczanka, Starosądeckie.inf

Przed nami jeszcze dwa działania w ramach projektu:
- „Woda to nasz skarb” – w ramach tego zadania w okresie letnim zakupimy zbiorniki na deszczówkę oraz pojemniki do segregacji śmieci, które dostarczymy do Domu Pomocy Społecznej w Białej Niżnej w Gminie Grybów oraz Domu Dziecka w Trzycieżu w Gminie Korzenna,

- „Akcja Jeż” odbędzie się jesienią i polegać będzie na warsztatach dla dzieci z budowy domków dla jeży, które zostaną zamontowane w parku otaczającym stację uzdatniania wody Spółki Sądeckie Wodociągi w Świniarsku w gminie Chełmiec.

Starostwo Powiatowe w Nowym Sącz, Sądeckie zaprasz

Fot. Damian Radziak - Elescir Fotografia
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Jak zawsze macie świetne pomysły i doskonale je realizujecie! 🙂

Super inicjatywa 👏

Bravo

Absolutnie piękne 💚 💪👏

Świetny pomysł! Gratuluję! 🤩

View more comments

4 miesięcy temu

Muszyna przywitała akcję „Dbam o Sądeckie” ciepło, serdecznie i słonecznie 😁 ☀️🏞 Po raz pierwszy zawitaliśmy do uzdrowiska w ramach naszej inicjatywy, którą rozpoczęliśmy trzy lata temu i zabieramy ze sobą miłe wspomnienia.

W niedzielnej wyciecze, 21 maja wzięło udział blisko 70 osób, w tym grupa dzieci z Ukrainy – członkowie Chóru GLORIA z Żytomierza, który przyjechał do Polski na zaproszenie Fundacja Bratnia Dusza. Najpierw zwiedziliśmy centrum Muszyny, a później wybraliśmy na Malnik, z którego rozciągają się przepiękne widoki na Tatry, Beskid Sądecki i Góry Leluchowskie. Po ognisku, które zorganizowaliśmy dzięki uprzejmości właścicielom grillowiska Przystań Malni, ubraliśmy rękawice i posprzątaliśmy fragment szlaku żółtego, a później fragment szlaku niebieskiego. Pokonaliśmy w sumie kilkanaście kilometrów i zebraliśmy siedem worków śmieci. Na finał zwiedziliśmy Cerkiew Św Jakuba W Powroźniku, która jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Tradycyjnie naszym przewodnikiem była Zuzanna Długos, czyli słynna Baba z gó. Ogromne podziękowania kierujemy w kierunku Urzędu Miasta i Gminy Muszyna oraz Burmistrza Jan Golba, za pomoc w organizacji wyprawy oraz upominki dla wszystkich uczestników. Podziękowania składamy również na ręce Iwona Wachna, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Miasta i Gminy Muszyna oraz Artur Królikowsk.

Przypominamy - akcja „Dbam o Sądeckie 2023” realizowana jest w ramach konkursu „Kocham Sądeckie” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego. Patronat honorowy nad akcją objął Marek Kwiatkowski - Starosta Nowosądecki. Starostwo Powiatowe w Nowym Sącz. Sądeckie zaprasz

Kolejną wycieczkę w ramach akcji planujemy w niedzielę, 28 maja na Górę Modyń. Wkrótce szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej

dbamosadeckie.pl/ #dbamosadeckie

Partnerem akcji jest Naturalna Woda Mineralna Piwniczanka, która dostarcza wodę na każdą wycieczkę. Workami na śmieci i rękawicami wspiera nas firma PMP Style Sp z oo

Fot. Damian Radziak - Elescir Fotografia
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Cuudoniedziela i wszystko jasne!

Dziękuję za cudny dzień, gratuluje świetnej kondycji!

Było cudownie 😃💕

Przeglądam zdjęcia i na każdym widzę uśmiech 😊kolejny udany dzień 🥰

Wspaniała inicjatywa, cudowna atmosfera, chciałoby się być na każdej wycieczce, ale życie czasem pisze inne scenariusze🙃😜😍

Brawa dla Was...

View more comments

Pokaż więcej...